Pula dziewięciu spotkań została po równo podzielona między triumfy gospodarzy, gości i remisy. Łącznie padły 22 gole. Średnia za cały sezon wynosi 2,92 bramki na mecz.
W trzech meczach zwycięzcy strzelali minimum cztery gole. Każdy z nich rozstrzygnął się różnicą przynajmniej trzech bramek. Kolejne dwa starcia triumfatorzy rozstrzygnęli na swoją korzyść dwoma trafieniami i raz - jednym. Tylko dwukrotnie w całej kolejce przegrane zespoły zdołały zdobyć choćby honorowe bramki. Stąd bardzo duża średnia przewaga wygranych ekip. Nie udało się odnieść sukcesu między innymi żadnej z drużyn, tworzących TOP-4 przed startem rywalizacji, przy czym trzy z nich wyszły ze swoich starć z jednym punktem. Wyraźna zadyszka dotknęła Górnik Zabrze. Mimo, że utrzymał się na pozycji lidera, to ma on gorszą średnią punktów (1,76/mecz) od drugiej Jagiellonii Białystok (1,87/mecz), a nieznacznie lepszą od Wisły Płock (1,75/mecz). Nafciarze w czwartek zagrają zaległe starcie z Cracovią. Jeśli go wygrają, wskoczą na pozycję lidera. Według symulacji Opta Stats Perform nadal największą szansę na końcowy triumf ma Jaga, choć prawdopodobieństwo spadło z 46% do 44%. Jeszcze mocniej regres widać u Górnika Zabrze - z 20% do 11%. Najmocniej podniosła się natomiast prognoza u Rakowa Częstochowa - z 13% do 23%. Medaliki wygrały po raz piąty w siedmiu ostatnich starciach i zameldowały się na 4. miejscu, choć przed startem tego okresu były jedenaście lokat niżej.
W PKO Bank Polski Ekstraklasie odnotowano też pierwszego strzelca "dwucyfrówki". Po dublecie w rywalizacji z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza od konkurentów odskoczył Tomas Bobcek. Napastnik Lechii Gdańsk ma już na koncie jedenaście trafień przy dziewięciu u wiceliderów - Mikaela Ishaka i Karola Czubaka. Jednocześnie gracz ten w każdym ze swoich trzech ostatnich meczów notował po dwa punkty w klasyfikacji kanadyjskiej (dwa gole - dwie asysty - dwa gole). To pierwsza taka seria w najwyższej polskiej lidze od przełomu 2023/2024, gdy Nene z Jagiellonii Białystok miał kolejno: dwa gole - gol + asysta - dwa gole + asysta.

PIAST GLIWICE 0:2 WIDZEW ŁÓDŹ
Koniec serii 4 meczów bez zwycięstwa Widzewa Łódź
Widzew Łódź w 2025 roku wygrał 3 mecze i wszystkie różnicą 2 bramek
Widzew Łódź: 4. zwycięstwo nad Piastem Gliwice na wyjeździe w Ekstraklasie i zawsze strzelał dokładnie 2 gole (2x 2:1, 2x 2:0)
RADOMIAK RADOM 4:0 GÓRNIK ZABRZE
Radomiak Radom wyrównał rekord swojego najwyższego zwycięstwa w Ekstraklasie (4:0)
Radomiak Radom ustanowił nowy rekord swojej najdłuższej serii meczów z golem strzelonym w Ekstraklasie (13 z rzędu)
Rafał Janicki (Górnik Zabrze) awansował na 10. miejsce w liczbie występów w Ekstraklasie (395. mecz)
LECHIA GDAŃSK 5:1 BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA
Tomas Bobcek (Lechia Gdańsk) pierwszym zawodnikiem urodzonym w XXI wieku z dwucyfrową liczbą goli w sezonie Ekstraklasy
Tomas Bobcek pierwszym zawodnikiem z serią 3 meczów z minimum dwoma punktami w klasyfikacji kanadyjskiej od Nene XII 2023 - II 2024
29 goli strzelonych przez Lechię Gdańsk w 12 ostatnich meczach u siebie (2,42/mecz)
KORONA KIELCE 0:1 CRACOVIA
Cracovia pierwszy raz wygrała na wyjeździe w tym sezonie różnicą niższą niż 3 gole (3. zwycięstwo)
Dla Cracovii to 11. z 12 ostatnich meczów w Ekstraklasie, w których nie straciła bramki w I połowach
Cracovia samodzielnym liderem pod względem czystych kont w tym sezonie (7. mecz)
GKS KATOWICE 2:0 POGOŃ SZCZECIN
GKS Katowice: 4. zwycięstwo w 5 ostatnich meczach
GKS Katowice: 12 goli (2,4/mecz) i 11 asyst (2,2/mecz) w 5 ostatnich meczach
Adrian Przyborek (Pogoń Szczecin) oddał 17 strzałów w 4 ostatnich meczach (4,25/mecz; w tym meczu +4)
ARKA GDYNIA 1:4 RAKÓW CZĘSTOCHOWA
Koniec serii 20 ligowych meczów Arki Gdynia u siebie bez porażki
Pierwszy mecz od 17.03.2023 (Górnik Zabrze - Wisła Płock), w którym obie drużyny strzeliły gole bezpośrednio z rzutu wolnego
Raków Częstochowa to pierwsza drużyna z 3 golami strzelonymi zza pola karnego w jednym meczu Ekstraklasy od 20.05.2024 (ŁKS Łódź ze Stalą Mielec)
KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN 0:0 JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
KGHM Zagłębie Lubin ostatnią drużyną bez porażki jako gospodarz w tym sezonie
KGHM Zagłębie Lubin: 3x czyste konto w 4 ostatnich meczach
Jagiellonia Białystok: 11 punktów w 5 ostatnich meczach z KGHM Zagłębiem Lubin w Ekstraklasie (2,2/mecz)
WISŁA PŁOCK 0:0 LECH POZNAŃ
Wisła Płock w żadnym z 16 meczów w tym sezonie nie straciła więcej niż 1 gola (teraz: 5. raz czyste konto)
Wisła Płock: obronione 16 z 18 celnych strzałów rywali w 4 ostatnich meczach (88,9%)
Lech Poznań: 25. mecz bez porażki w 2025 roku (najwięcej w Ekstraklasie)
MOTOR LUBLIN 1:1 LEGIA WARSZAWA
Karol Czubak (Motor Lublin) strzelił swego 9. gola w tym sezonie - najwięcej z Polaków (w tym 6. w 6 ostatnich meczach)
Motor Lublin w 5. meczu z rzędu strzelił gola na 1:0
Legia Warszawa w 4. meczu z rzędu straciła gola na 0:1, ale w trzech z tych spotkań zremisowała
DRUŻYNOWE
Zwycięstwa gospodarzy: 3 (w całym sezonie: 69)
Zwycięstwa gości: 3 (w całym sezonie: 38)
Remisy: 3 (w całym sezonie: 40)
Punkty gospodarze vs goście: 12-12 (w całym sezonie: 248-154)
Średnia przewaga bramkowa zwycięzców: 2,67 gola (18:2)
Liczba goli: 22 (średnio - 2,44/mecz)
Drużyny ze strzelonym golem: 10
Strzelcy goli: 20
Dublety: 2
Gole po stałych fragmentach gry: 10 (45,5%)
Pierwsze gole w Ekstraklasie: 3 zawodników
Gole zmienników: 0
Strzały/strzały celne: 246/70 (celność: 28,5%)
Konwersja strzałów na gole: 8,9% (strzały celne: 31,4%)
xG/xGOT: 24,32 / 21,74 (różnica: -2,58)
Żółte kartki (dla zawodników): 29
Czerwone kartki (dla zawodników): 1
Rzuty karne / strzelone: 4 / 3
Spalone: 29
Rzuty rożne: 81
INDYWIDUALNE
Najstarszy zawodnik: Jasmin Burić (KGHM Zagłębie Lubin) - 38 lat 285 dni
Najstarszy zawodnik w wyjściowym składzie: Jasmin Burić
Najmłodszy zawodnik: Oskar Pietuszewski (Jagiellonia Białystok) - 17 lat 194 dni
Najmłodszy zawodnik w wyjściowym składzie: Wojciech Mońka (Lech Poznań) - 18 lat 316 dni
Najdłuższa seria z golem: Jonatan Braut Brunes (Raków Częstochowa) - 3 mecze z rzędu
Najdłuższa seria z punktem w klasyfikacji kanadyjskiej: Jonatan Braut Brunes, Tomas Bobcek (Lechia Gdańsk) - po 3 mecze z rzędu
Najdłuższa seria bez straty bramki: Maciej Kikolski (Widzew Łódź) - 129 minut
Najwięcej strzałów oddanych: Pablo Rodriguez (Lech Poznań) - 7
Najwięcej strzałów celnych: Tomas Bobcek - 5
Najwięcej kontaktów z piłką w polu karnym rywala: Paul Mukairu (Pogoń Szczecin) - 9
Najlepszy wynik xGOT: Tomas Bobcek - 2,01
Najlepszy wynik xG: Tomas Bobcek - 2,17
Najwięcej podań: Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok) - 105
Najwięcej podań celnych: Michał Gurgul (Lech Poznań) - 96
Najwięcej podań na połowie rywala: Michał Gurgul - 86
Najwięcej podań w pole karne rywala: Joel Pereira (Lech Poznań) - 27
Najwięcej podań kluczowych: Marcel Pięczek (Korona Kielce) - 5
Najwyższy współczynnik asyst oczekiwanych: Camilo Mena (Lechia Gdańsk) - 0,72
Najwięcej udanych dryblingów: Bartosz Nowak (GKS Katowice), Bosko Sutalo (Cracovia), Kacper Sezonienko (Lechia Gdańsk), Maksym Chłań (Górnik Zabrze), Angel Baena (Widzew Łódź) - po 4
Najwięcej obronionych strzałów: Jasmin Burić (KGHM Zagłębie Lubin), Adrian Chovan (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Marcel Łubik (Górnik Zabrze), Sebastian Madejski (Cracovia), Sławomir Abramowicz (Jagiellonia Białystok) - po 4
Najwięcej obronionych strzałów oddanych z pola karnego: Jasmin Burić - 4
Najkorzystniejsza różnica xGOT rywala vs. gole stracone: Sebastian Madejski +1,25
