PKO Ekstraklasa

beta

Zarząd

PKO Ekstraklasa

Skład Zarządu spółki Ekstraklasa S.A.

Marcin Animucki – prezes zarządu

Menedżer z blisko 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu organizacjami sportowymi, ekspert w zakresie praw mediowych, w wymiarze krajowym i międzynarodowym.

Z Ekstraklasą S.A. związany od 2012 roku. Od 2017 pełni funkcję prezesa zarządu, wcześniej sprawował obowiązki wiceprezesa. W Ekstraklasie zajmuje się wdrażaniem projektów biznesowych i procesami strategicznymi, w tym związanymi z przygotowaniem i koordynacją kontraktów mediowych oraz sprzedażą scentralizowanych praw marketingowych.

Przy bezpośrednim zaangażowaniu Marcina Animuckiego przez ostatnie lata Ekstraklasa biła kolejne rekordy wartości sprzedawanych praw do transmisji telewizyjnych oraz praw marketingowych. Najnowszy kontrakt podpisany latem 2020 r. pandemii zapewnia klubom do sezonu 2022/23 wpływy na tym samym rekordowym poziomie, co przed pandemią tj. 225 mln zł rocznie. Umowy te są jednym z efektów skutecznego zarządzania kryzysem wynikającym z pandemii, który dotknął Ekstraklasę, podobnie jak cały europejski futbol. To właśnie polska liga w 2020 r. jako jedna z pierwszych zrestartowała rozgrywki i otworzyła trybuny dla kibiców, a następnie w terminie rozpoczęła nowy sezon, realizując terminarz bez większych zmian.

Pod zarządem Marcina Animuckiego Ekstraklasa rozwija się też technologicznie: jej mecze, produkowane przez spółkę-córkę Ekstraklasa Live Park, można oglądać w technologii 4K UHD HDR, jako druga w Europie uruchomiła własną platformę wideo-streamingową - Ekstraklasa.TV, wprowadziła też na swoich boiskach system trackingu – TRACAB™, który wykorzystując m.in. 90 dodatkowych kamer, zbiera dane biegowe zawodników. W efekcie Ekstraklasa jest dziś oceniana jako jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie lig piłkarskich w Europie.

Od 2018 r. jest członkiem zarządu European Leagues - organizacji zrzeszającej ponad 30 lig piłkarskich z całego kontynentu. Oprócz tego od 2019 r. należy do Komitetu UEFA ds. Fair Play i Społecznej Odpowiedzialności, a od 2020 r. jest członkiem Grupy Roboczej UEFA/European Leauges ds. Rozwoju Biznesowego, w ramach której aktywnie działa na rzecz technologicznego rozwoju lig europejskich.

W latach 2009-2016 był członkiem zarządu PZPN, zaś w latach 2008–2012 sprawował funkcję prezesa zarządu klubu piłkarskiego RTS Widzew Łódź.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz doktorantem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Marcin Mastalerek - wiceprezes zarządu

W ramach zarządu Marcin Mastalerek odpowiada za komunikację w zakresie public affairs oraz komunikację społeczno-wizerunkową. Obszary działalności wiceprezesa to także bezpieczeństwo oraz współpraca z rządem, samorządami i klubami w zakresie budowy infrastruktury na potrzeby rozwoju młodzieżowej piłki nożnej.

Marcin Mastalerek poprzednio związany był z PKN Orlen, gdzie w latach 2016-2017 pracował na stanowisku dyrektora wykonawczego ds. komunikacji korporacyjnej. W latach 2011-2015 był posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, wcześniej jako radny zasiadał też w sejmiku województwa łódzkiego. Ukończył Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie Szczecińskim.

2022 © Ekstraklasa S.A.
Wszystkie prawa zastrzeżone
Polityka prywatności
PKO Ekstraklasa

Używamy cookies w celach świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.