PKO Ekstraklasa Games

PKO BP Ekstraklasa Blog

Damie o krok od wygrania fazy ligowej, zacięta walka o finały

PKO BPKFCPlay StationPROSTOsport.plGIGA SPORTESLPolsat GamesFR3NZYeMineProSportfive
Autor:Ekstraklasa,
czwartek, 02.03.2023

Przedostatni tydzień fazy ligowej w PKO BP Ekstraklasa Games PRO za nami. Po 34. kolejkach Damian “damie” Augustyniak (Raków Częstochowa) potrzebuje tylko jednego zwycięstwa, aby zagwarantować sobie awans do Wielkich Finałów z pierwszego miejsca.

SPOTKAJMY SIĘ #NASTADIONIE | Ekstraklasa

Lider z Częstochowy we wtorkowym starciu z Maksymilianem “Zalewskyy’m” Zalewskim (Lechia Gdańsk) zdobył cztery punkty, a następne sześć wywalczył w środowym dwumeczu z reprezentantem Górnika Zabrze - Kacprem “Kay0rem” Wandzlem.

Kamil “Riptorek” Soszyński (Jagiellonia Białystok) kolejny tydzień z rzędu potwierdził swoją świetną dyspozycję. 4 zwycięstwa i 23 zdobyte gole robią wrażenie. Reprezentant Jagiellonii jest niepokonany od 28. kolejki i może jeszcze namieszać w końcówce fazy ligowej.

Do nieudanych ten tydzień rozgrywek może zaliczyć Dawid “Dewidek” Kamasiński z Piasta Gliwice. Tylko trzy punkty zdobyte w czterech ostatnich spotkaniach spowodowały, że spadł z drugiego na piąte miejsce w tabeli i musi do samego końca rywalizować z innymi o bezpośredni awans do Wielkich Finałów.

Różnica punktowa po 34. kolejce między miejscem drugim a siódmym to tylko sześć punktów. Takie spłaszczenie tabeli powoduje, że walka o miejsca 1-4 będzie bardzo zacięta. Tylko te lokaty gwarantują bowiem bezpośrednio awans do Wielkich Finałów turnieju.

W następnym tygodniu zostaną rozegrane cztery ostatnie kolejki fazy ligowej. Wybrane mecze będzie można oglądać na żywo w środę o 22:30 na Facebooku PKO BP Ekstraklasa Games oraz na Twitchu i YouTube Polsat Games.

Sprawdź wszystkie wyniki PKO BP Ekstraklasa Games >>

Damie o krok od wygrania fazy ligowej, zacięta walka o finały
PKO Ekstraklasa