PKO Ekstraklasa Games

PKO BP Ekstraklasa Blog

Kamil "Riptorek" Soszyński mistrzem PKO BP Ekstraklasa Games!

PKO BPKFCPlay StationPROSTOsport.plGIGA SPORTESLPolsat GamesFR3NZYeMineProSportfive
Autor:Ekstraklasa,
poniedziałek, 03.04.2023

Spektakularne emocje towarzyszyły Wielkim Finałom, podczas których poznaliśmy Mistrza Polski w FIFA 23. Kamil “Riptorek” Soszyński z Jagiellonii Białystok, który w sezonie zasadniczym zajął dopiero ósme miejsce, pokonał w ten weekend głównych faworytów i po wielu latach starań wzniósł Trofeum PKO BP Ekstraklasa Games.

EKSTRAKLASA.TV

Najlepsza ósemka zawodników wyłoniona podczas rozgrywek PRO i OPEN pojawiła się w sobotę w studiu Polsat Games, by walczyć o najważniejszy tytuł na polskiej scenie FIFA. Rywalizacja rozpoczęła się w grupach i już tutaj pojawiły się niespodzianki. Jako pierwsi awans do niedzielnej fazy turnieju zagwarantowali sobie Szymon “Błachu” Błachowiak (Pogoń Szczecin) i Kamil “Riptorek” Soszyński (Jagiellonia Białystok). Warto zaznaczyć, że reprezentant Dumy Podlasia jako ostatni z całej ósemki zagwarantował sobie przepustkę do finałowego weekendu.

W decydujących starciach o wyjście z grupy zmierzyli się Maksymilian “Zalewskyy” Zalewski (Lechia Gdańsk) - Miłosz “milosz93” Bogdanowski (Legia Warszawa) oraz Damian “damie” Augustyniak (Raków Częstochowa) - Bartosz “bejott” Jakubowski (Widzew Łódź). Z awansu po tych dwumeczach cieszyli się “Zalewskyy” i “damie”, a gracze reprezentujący barwy Legii i Widzewa musieli pożegnać się z finałami.

Finałową niedzielę rozpoczęliśmy od pojedynku graczy Pogoni Szczecin i Rakowa Częstochowa. Po wyrównanej batalii zakończonej wynikiem 5:4 z awansu do strefy medalowej cieszył się “Błachu”. W jego ślady poszedł “Riptorek”, który pokonał Maksymiliana Zalewskiego i zameldował się w finale górnej drabinki. W meczu o podium górą był “damie”, a w finale górnej drabinki “Błachu” udowodnił swoją wyższość nad rywalem wygrywając 3:1.

Kamil "Riptorek" Soszyński mistrzem PKO BP Ekstraklasa Games!

O awans do Wielkiego Finału walczyli “damie” i “Riptorek”. Warto wspomnieć, że dzień wcześniej to reprezentant Jagiellonii okazał się lepszy o dwie bramki. W decydującym momencie sytuacja się powtórzyła i będący głównym faworytem rozgrywek Damian Augustyniak zajął trzecie miejsce. Reprezentant Rakowa po triumfie w Premier League i zajęciu pewnego pierwszego miejsca w sezonie zasadniczym, marzył o wygraniu Mistrzostwa Polski. Jego plany zdecydowanie pokrzyżował “Riptorek”, który rozpoczął przygotowania do finałowego pojedynku. 

W Wielkim Finale zmierzył się z ubiegłorocznym wicemistrzem. “Błachu” ostrzył już sobie zęby na pierwszy triumf w krajowych rozgrywkach. Z lepszej pozycji wystartował reprezentant Pogoni Szczecin, który z powodu wygrania finału górnej drabinki miał już dopisane jedno zwycięstwo na swoje konto. Kamil Soszyński nie dał jednak za wygraną i szybko wyrównał stan rywalizacji. O tytule mistrza Polski zadecydował ostatni dwumecz. Dominatorem w ostatnich dwóch spotkaniach był “Riptorek”, który spełnił swoje marzenie i wzniósł w górę trofeum PKO BP Ekstraklasa Games.

Gracz Jagiellonii Białystok zdobył tym samym swój pierwszy tytuł Mistrza Polski w grze FIFA. Dwa lata temu zaznał już smaku porażki w finale, jednak w tym sezonie wykazał się niezwykłą odpornością na początkowe niepowodzenia w sezonie zasadniczym. Jego wielki powrót do wysokiej formy w końcówce sezonu pozwolił na pokonanie faworytów i zgarnięcie złotego medalu. Oprócz tytułu “Riptorek” wywalczył nagrodę pieniężną w wysokości 20 tysięcy złotych oraz awans na światowe Play-Offy FIFA 23 Global Series. Takie same przepustki do tych prestiżowych rozgrywek otrzymali pozostali na podium - Szymon “Błachu” Błachowiak oraz Damian “damie” Augustyniak.

Kamil "Riptorek" Soszyński mistrzem PKO BP Ekstraklasa Games!Kamil "Riptorek" Soszyński mistrzem PKO BP Ekstraklasa Games!Kamil "Riptorek" Soszyński mistrzem PKO BP Ekstraklasa Games!
PKO Ekstraklasa