PKO Ekstraklasa Games

PKO BP Ekstraklasa Blog

Finały Open za nami. Poznaliśmy kolejnych finalistów PKO BP Ekstraklasa Games

PKO BPKFCPlay StationPROSTOsport.plGIGA SPORTESLPolsat GamesFR3NZYeMineProSportfive
Autor:Ekstraklasa,
poniedziałek, 13.03.2023

W miniony weekend odbyły się finały Open, podczas których wyłoniono dwóch uczestników Wielkich Finałów PKO BP Ekstraklasa Games. Patryk "J0K3R" Siajkowski i Tomasz “Tomek601” Legut nie dali szans swoim rywalom, i to oni zagrają za trzy tygodnie na LAN-ie.

SPOTKAJMY SIĘ #NASTADIONIE | Ekstraklasa

Rozgrywki rozpoczęły się od fazy grupowej. W dwóch grupach rywalizowało ośmiu graczy, którzy zostali wyłonieni podczas turniejów kwalifikacyjnych odbywających się w miastach Ekstraklasy oraz online. Przez cały weekend nie brakowało goli i fantastycznych akcji. Zawodnicy pokazali, że nie pojawili się w tej fazie turnieju przez przypadek. Finalnie awansem z grupy mogli się cieszyć Michał "Michal22-pl" Albanowicz, Patryk "J0K3R" Siajkowski, Tomasz "Tomek601" Legut i Jakub "cyanide" Mikołajewski.

Niedziela rozpoczęła od pojedynku “Michała22-pl” z “cyanide”. Dwumecz zakończył się zwycięstwem tego pierwszego, i to zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego w Gdańsku czekał na przeciwnika w finale górnej drabinki. W drugim dwumeczu “JOK3R” okazał się lepszy od “Tomek601”. Następnie rozegrano spotkanie przegranych. Pojedynek rozegrano w formule BO3 (do dwóch wygranych). Tomek Legut wygrał dwa mecze i kontynuował walkę o awans do Wielkich Finałów, a “cyanide”, który był przez większość ekspertów typowany jako najlepszy gracz w finałach OPEN musiał pożegnać się z turniejem.

Mimo, że “Michał22-pl” awansował jako pierwszy do finału górnej drabinki, to musiał uznać wyższość Patryka Siajkowskiego i rozegrać decydujące starcie z Tomkiem Legutem. W tym pojedynku powtórzyła się sytuacja i mistrz Polski FIFA10 musiał pogodzić się z brakiem awansu do finałowej fazy PKO BP Ekstraklasa Games.

Drabinka drugiego dnia Finałów Open:

Finały Open za nami. Poznaliśmy kolejnych finalistów PKO BP Ekstraklasa Games

Patryka "J0K3R" Siajkowskiego i Tomka "Tomek601" Leguta zobaczymy ponownie w akcji za niecałe trzy tygodnie w Wielkich Finałach, podczas których będą walczyć o tytuł mistrza kraju. Wcześniej – w dniach 25-26 marca – odbędą się baraże, które wyłonią dwóch ostatnich uczestników finałów.

Transmisje z obu wydarzeń odbędą się na antenie telewizji Polsat Games, na Twitchu i Youtube stacji oraz na Facebooku PKO BP Ekstraklasa Games.

PKO Ekstraklasa