PKO Ekstraklasa

PKO BP Ekstraklasa Blog

Asysta, która dała karne. John Yeboah zagrał w ćwierćfinale

Autor:Wojciech Bajak,
piątek, 05.07.2024

John Yeboah wystąpił w ćwierćfinale Copa America. Reprezentacja Ekwadoru w składzie z pomocnikiem Rakowa Częstochowa odpadła z mistrzami świata, Argentyną, po serii rzutów karnych.

SPORTZOO ZDOBADŹ NOWE KARTY PKO BP EKSTRAKLASY

Zawodnik Rakowa Częstochowa wszedł na boisko w 79. minucie za Carlosa Gruezo przy stanie 1:0 dla Argentyny. W doliczonym czasie gry, po jego podaniu, do wyrównania doprowadził Kevin Rodriguez, co dało Ekwadorowi remis 1:1 w rywalizacji z mistrzami świata. Więcej bramek już nie padło. W serii rzutów karnych do "jedenastki" w trzeciej turze podszedł właśnie John Yeboah. Gracz Medalików pokonał w swojej próbie Emiliano Martineza. Jego koledzy jednak nie mieli tak celnego oka i Ekwador przegrał w tym elemencie 2:4 z Albicelestes.

Yeboah w ten sposób został pierwszym w historii zawodnikiem z najwyższej polskiej ligi z punktem w klasyfikacji kanadyjskiej Copa America, ale też z występem w fazie pucharowej tych rozgrywek. Raków Częstochowa zaś - jako jedyny z klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy - miał w 2024 roku swojego przedstawiciela powyżej rundy grupowej zarówno w mistrzostwach Europy (Rumun Bogdan Racovitan), jak i mistrzostwach Ameryki.