PKO Ekstraklasa

PKO BP Ekstraklasa Blog

Transferowa ofensywa w PKO BP Ekstraklasie

Autor:IB,
czwartek, 04.07.2024

Wraz z początkiem lipca wystartowało letnie okno transferowe w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Na efekty nie musieliśmy długo czekać.

SPORTZOO ZDOBADŹ NOWE KARTY PKO BP EKSTRAKLASY

Kluby PKO Bank Polski Ekstraklasy nie próżnują na rynku transferowym. Legia Warszawa zakontraktowała już sześciu nowych piłkarzy, wzmacniając wszystkie formacje. O miejsce w bramce powalczy młody Marcel Mendes-Dudziński. Na boku obrony obejrzymy zawodnika, który w swoim CV ma liczne występy w angielskiej Premier League - wypożyczony do Legii został Ruben Vinagre. O gole i asysty dla stołecznej drużyny walczyć będą natomiast Claude Goncalves, Luquinhas, Kacper Chodyna i Jean-Pierre Nsame.

Srebrni medaliści skorzystają z usług zawodników, którzy w minionym sezonie reprezentowali inne drużyny najwyższego szczebla rozgrywkowego w Polsce. Kontrakty ze Śląskiem Wrocław podpisali między innymi: Mateusz Bartolewski (ex-Ruch Chorzów), Marcin Cebula i Sebastian Musiolik (ex-Raków Częstochowa).

Podobną politykę transferową stosuje Puszcza Niepołomice, ściągając do klubu trzech doświadczonych na polskich boiskach obrońców. Z Radomiaka Radom sprowadzili Dawida Abramowicza, z Górnika Zabrze Michala Siplaka, a z Warty Poznań: Dawida Szymonowicza. Piłkarzami wielkopolskiego spadkowicza zainteresował się także jeden z beniaminków. Adam Zrelak w nowym sezonie pozostanie w PKO Bank Polski Ekstraklasie, aby zdobywać bramki dla GKS Katowice.

fot. slaskwroclaw.pl