PKO Ekstraklasa

PKO BP Ekstraklasa Blog

John Yeboah w ćwierćfinale Copa America!

Autor:WB,
poniedziałek, 01.07.2024

Reprezentacja Ekwadoru w składzie z Johnem Yeboahem awansowała do ćwierćfinału Copa America. Jest on pierwszym zawodnikiem w historii z najwyższej polskiej ligi, który może poszczycić się takim osiągnięciem.

SPORTZOO ZDOBADŹ NOWE KARTY PKO BP EKSTRAKLASY

W finałowym spotkaniu fazy grupowej piłkarskich mistrzostw Ameryki Ekwador na stadionie w Glendale zremisował 0:0 z Meksykiem. Dzięki temu uzyskał lepszy bilans bramkowy od rywala (+1 do 0) i utrzymał drugą pozycję, premiowaną awansem do ćwierćfinału Copa America. John Yeboah to spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Grał natomiast w dwóch pierwszych meczach swojej drużyny narodowej na tym turnieju - z Wenezuelą (1:2; 35 minut gry) i Jamajką (3:1; 65 minut gry). W tym czasie zdołał oddać trzy celne strzały.

Rywalem La Tri w pierwszej rundzie pucharowej będzie mistrz świata - Argentyna. Spotkanie odbędzie się w czwartek 4 lipca. John Yeboah został pierwszym zawodnikiem w historii z PKO Bank Polski Ekstraklasy, który awansował ze swoją drużyną do ćwierćfinału Copa America. W sezonie 2023/2024 piłkarze z najwyższej polskiej ligi zagrali na trzech turniejach o kontynentalne mistrzostwo i na każdym z nich wychodzili z grupy. Oprócz gracza Rakowa Częstochowa, w Pucharze Azji był to reprezentant Iranu - Ali Gholizadeh (Lech Poznań); a w EURO 2024 - Słoweńcy Erik Janza (Górnik Zabrze) i Miha Blazic (Lech), Gruzini Nika Kwekweskiri (Lech) i Otar Kakabadze (Cracovia) oraz Rumun Bogdan Racovitan (Raków Częstochowa).