PKO Ekstraklasa

PKO BP Ekstraklasa Blog

Rozkręcili karuzelę transferową. Zmiany w kadrach klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy

Autor:IB,
czwartek, 20.06.2024

Powroty do treningów już za nami i choć okno transferowe formalnie jeszcze się nie rozpoczęło (nastąpi to 1 lipca), kluby już rozpoczęły proces zmian w składach. To oznacza nic innego, jak liczne transfery przychodzące i wychodzące z drużyn najwyższego poziomu rozgrywkowego w Polsce.

SPORTZOO ZDOBADŹ NOWE KARTY PKO BP EKSTRAKLASY

O części najistotniejszych zmian barw klubowych informowaliśmy już wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia koncentrowaliśmy się na występach ekstraklasowiczów na mistrzostwach Europy w Niemczech, ale zespoły najwyższego szczebla rozgrywkowego w Polsce nie próżnowały na rynku transferowym.

Ponadprzeciętną aktywnością w gabinetach dyrektorów sportowych wykazują się zeszłosezonowi medaliści. Mistrz Polski pożegnał się z Jose Naranjo, ale zakontraktował nowego napastnika (Lamine Diaby-Fadiga) i bramkarza (Maksymilian Stryjek). Te same formacje wzmocnili wicemistrzowie z Wrocławia: do ataku przyszedł Junior Eyamba, a na bramkę - Tomasz Loska. Podobnie jak Śląsk, Legia Warszawa również sprowadziła napastnika z przeszłością w BSC Young Boys Berno. Trzykrotny król strzelców ligi szwajcarskiej, Jean-Pierre Nsame, został wypożyczony do drużyny brązowych medalistów z możliwością pierwokupu.

Zmiany na pozycji golkipera nastąpią także w Górniku Zabrze i Lechii Gdańsk. Trójkolorowi będą zmuszeni poszukać nowego bramkarza po odejściu Daniela Bielicy, ale wiemy, że nie będzie nim Szymon Weirauch, który dołączył do zespołu beniaminka. Nowe kluby mają już także: Bartosz Klebaniuk (ex Pogoń Szczecin), Oliwier Zych (ex Aston Villa) i Zlatan Alomerović (ex Jagiellonia Białystok). Portowcy "zaklepali" doświadczonego Krzysztofa Kamińskiego, podpisując z golkiperem dwuletni kontrakt.

Wiele drużyn sięga również po zawodników sprawdzonych na polskich boiskach. PGE FKS Stal Mielec ściągnęła do zespołu Fryderyka Gerbowskiego i Dawida Tkacza - pierwszy z nich już bronił barw podkarpackiej drużyny, a drugi, przechodzi z Widzewa Łódź. Do Legii Warszawa po latach wrócił Luquinhas, ale za to odszedł z niej młody Filip Rejczyk, podpisując umowę ze Śląskiem Wrocław. Najnowsze informacje głoszą natomiast, że Puszcza Niepołomice będzie musiała radzić sobie w nowym sezonie bez Jakuba Bartosza.

fot. jagiellonia.pl