PKO Ekstraklasa

PKO BP Ekstraklasa Blog

Wystartowała zbiórka dla Ryszarda Stańka

Autor:IB,
środa, 15.05.2024

Były piłkarz Górnika Zabrze, Legii Warszawa i reprezentacji Polski pilnie potrzebuje pomocy. Wystartowała zbiórka pieniędzy na rehabilitację i leczenie Ryszarda Stańka.

CANAL PLUS ONLINE

Ryszard Staniek w latach 90-tych ubiegłego wieku reprezentował barwy Odry Wodzisław Śląski, Górnika Zabrze, Legii Warszawa i Piasta Gliwice. Z reprezentacją Polski zdobył srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Teraz 53-latek pilnie potrzebuje pomocy.

W zeszłym roku Ryszard miał udar mózgu. Jest osobą niepełnosprawną ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Wymaga opieki i wsparcia osób trzecich przy wszystkich czynnościach życiowych. Nie ma czucia w obu nogach powyżej kostek, co powoduje, że często traci równowagę i potrzebuje pomocy przy poruszaniu się. Ma bardzo słabe napięcie mięśniowe. Stracił całkowicie wzrok w lewym oku, a w prawym choroba ciągle postępuje i widzi coraz gorzej. Potrzebne są środki na remont domu celem przystosowania go dla osoby niepełnosprawnej. Zwłaszcza remont łazienki. Potrzebne jest wyrównanie terenu przed domem i położenie kostki brukowej, aby można było poruszać się bezpiecznie chodzikiem czy wózkiem inwalidzkim. Rysiek wymaga rehabilitacji i leczenia. Nie ma samochodu. Marzeniem Jego jest posiadanie wyższego i wygodnego samochodu, aby mógł bezpiecznie jeździć na zabiegi.

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ >>>