PKO Ekstraklasa

PKO BP Ekstraklasa Blog

Piłkarz Marca 2024 - Dominik Marczuk (Jagiellonia Białystok)

Autor:WB,
wtorek, 02.04.2024

Marcowy dublet dla Dominika Marczuka z Jagiellonii Białystok! Po tytule Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego, w jego ręce powędrowała też nagroda dla Piłkarza Miesiąca za ten okres.

CANAL PLUS ONLINE

Nie tylko w oczach selekcjonera Michała Probierza marcowe popisy Dominika Marczuka (między innymi dublet przeciwko Śląskowi Wrocław) zyskały spore uznanie. Szef sztabu szkoleniowego kadry Polski powołał pomocnika na ostatnie zgrupowanie. Niedługo potem gracz Jagiellonii Białystok dowiedział się o tytule Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Teraz zaś kapitanowie drużyn z najwyższej polskiej ligi przyznali mu laur Piłkarza Miesiąca w tym okresie.

Jest to dopiero trzeci przypadek w historii, by jeden gracz zdobył obie te nagrody w tym samym miesiącu. Wyprzedzili go tylko: Jakub Kamiński (październik 2021) i Filip Marchwiński (lipiec 2023). Z graczy urodzonych już w XXI wieku tylko ten tercet zgarnął laury dla najlepszych zawodników miesiąca. Nie tak dawno - w grudniu 2023 roku nagrodę Piłkarza Miesiąca zdobył już klubowy kolega Marczuka - Nene. Łącznie gracze Dumy Podlasia wywalczyli już czternaście takich tytułów. To stawia Dumę Podlasia na drugim miejscu w klasyfikacji wszech czasów - za Legią Warszawa.

Wyboru Piłkarza Miesiąca PKO Bank Polski Ekstraklasy dokonują kapitanowie osiemnastu drużyn ligi, jeden głos należy zaś do fanów w mediach społecznościowych. W marcu Dominik Marczuk zdobył sześć punktów. Trzech następnych piłkarzy - Taras Romanczuk (również Jagiellonia), Luka Vusković (Radomiak Radom) i Aleksander Bobek (ŁKS Łódź) - otrzymało po dwa wskazania.

PIŁKARZ MIESIĄCA 2023/2024:

  • MARZEC 2024: Dominik Marczuk (Jagiellonia Białystok)

  • LUTY 2024: Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin)

  • GRUDZIEŃ 2023: Nene (Jagiellonia Białystok)

  • LISTOPAD 2023: Ilja Szkurin (PGE FKS Stal Mielec)

  • PAŹDZIERNIK 2023: Erik Exposito (Śląsk Wrocław)

  • WRZESIEŃ 2023: Erik Exposito (Śląsk Wrocław)

  • SIERPIEŃ 2023: Erik Exposito (Śląsk Wrocław)

  • LIPIEC 2023: Filip Marchwiński (Lech Poznań)