PKO BP Ekstraklasa Blog

Bramkarz też może. Pierwszy taki gol

Autor:Wojciech Bajak,
wtorek, 02.04.2024

Bramkarz Radomiaka Radom, Gabriel Kobylak, strzelił gola na 1:1 w starciu 26. kolejki przeciwko Puszczy Niepołomice. Jest on pierwszym golkiperem z bramką zdobytą po strzale z własnej połowy.

CANAL PLUS ONLINE

Nieznacznie za własnym polem Gabriel Kobylak zdecydował się na dalekie wybicie piłki. Po drodze nikt nie przejął jednak jego zagrania. Futbolówka przeleciała też nad bramkarzem przeciwników, Oliwierem Zychem i... wpadła do bramki. To dwunaste trafienie w historii Ekstraklasy zawodnika na tej pozycji. Poprzednicy przedstawiciela radomskiego zespołu jednak swoje gole uzyskiwali po rzutach karnych (9 razy) lub głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego (2 razy) w obrębie pola karnego. Kobylak został zatem pierwszym golkiperem w Ekstraklasie z golem strzelonym spoza "szesnastki" przeciwników oraz z własnej połowy. Nikt spośród bramkarzy przed nim też nie strzelił gola nogą nie po rzucie karnym. Jednocześnie Radomiak Radom został dziesiątym klubem z golem swego golkipera w Ekstraklasie.