PKO Ekstraklasa

PKO BP Ekstraklasa Blog

Dwumilionowy kibic i najlepsza frekwencyjna inauguracja od lat. PKO Bank Polski Ekstraklasa wróciła po przerwie zimowej

Autor:ESA,
wtorek, 13.02.2024

PKO Bank Polski Ekstraklasa rundę wiosenną sezonu 2023/24 rozpoczęła z frekwencyjnym przytupem. Mecze 20. kolejki oglądało z trybun 127 665 osób, co oznacza, że była to trzecia najlepsza kolejka w sezonie pod względem frekwencji. Łącznie w sezonie 2023/24 rozgrywki przyciągnęły na stadiony PKO Bank Polski Ekstraklasy już 2 074 255 kibiców.

LOTTO FANTASY EKSTRAKLASA

Miniona seria spotkań okazała się też jedną z najlepszych kolejek inaugurujących rundę po przerwie zimowej w ostatnich latach. Mimo wczesnowiosennej aury na ligowe spotkania ściągnęły tłumy, a największą publikę zgromadził klasyk Ruch Chorzów - Legia Warszawa, który oglądało 37 223 kibiców z trybun Stadionu Śląskiego. Imponującą widownię miał też mecz Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin, który na żywo obserwowało 22 232 widzów. Ponad dziesięciotysięczna frekwencja była także na meczach Lecha z Zagłębiem Lubin, a także Widzewa Łódź z Jagiellonią Białystok. 20. kolejka okazała się szczególną także z tego powodu, że na meczu Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze została przekroczona granica 2 milionów kibiców w sezonie 2023/24. Warto podkreślić, że w poprzednim sezonie ta granica przekroczona została dopiero w 26. kolejce. 

- Wzrost frekwencji na trybunach to ogromny sukces i powód do dumy. Coraz więcej osób, co ważne także młodszych kibiców, interesuje się naszymi rozgrywkami i chce towarzyszyć swoim zespołom w ich zmaganiach. W nowej rundzie dalej będziemy do tego zachęcać razem z klubami i wierzę, że uda nam się pobić kolejny rekord frekwencyjny – pierwszy z nich, dwa miliony osób na trybunach, padł w 20. kolejce podczas derbów na Górnym Śląsku. Jestem przekonany, że na tym nie koniec, a w całym sezonie ta liczba wzrośnie do trzech milionów. Bardzo dziękuję wszystkim kibicom przychodzącym na ekstraklasowe stadiony za dopingowanie swoich drużyn, a klubom gratuluje skutecznych akcji marketingowych, które ubogacają dni meczowe. Dzięki temu spotkania PKO Bank Polski Ekstraklasy zamieniają się w niesamowite, jedyne w swoim rodzaju przeżycie, nie tylko dla obecnych na stadionach, ale też widzów przed telewizorami – powiedział Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy SA.

Sezon 2023/24 to drugi z rzędu sezon, w którym frekwencja skokowo rośnie. W poprzednich rozgrywkach liczba kibiców na stadionach była wyższa o 30%., a w obecnym wzrost wyniósł jak dotąd kolejne 28%. Średnia frekwencja na kolejkę wynosi obecnie 11 719.