PKO Ekstraklasa

PKO BP Ekstraklasa Blog

Bez przerwy podczas przerwy - 12. kolejka 2023/24 (sobota)

Autor:IB,
sobota, 18.11.2023

Podczas gdy szesnaście klubów korzysta z przerwy w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy spowodowanej meczami reprezentacji narodowych, dwie drużyny nieprzerwanie walczą o ligowe punkty. O godzinie 17:30 Widzew Łódź podejmie Ruch Chorzów w zaległym starciu 12. kolejki 2023/24.

EKSTRAKLASA.TV

WIDZEW ŁÓDŹ - RUCH CHORZÓW

Na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku sympatią zaczęli darzyć się fani Widzewa Łódź i Ruchu Chorzów. Dzięki temu dziś możemy spodziewać się przyjaznej atmosfery na stadionie i wzmożonej motywacji u piłkarzy. W starciach tych drużyn nigdy nie brakowało emocji, a o zaciętości tej rywalizacji może świadczyć wyrównany bilans: 22 zwycięstwa Widzewa Łódź, 20 remisów, 18 zwycięstw Ruchu Chorzów. W nieco bardziej współczesnej historii meczów pomiędzy tymi drużynami również łatwo zauważyć, że mimo przyjaźni na trybunach, na boisku nikt nie odstawia nogi. Sześć poprzednich spotkań między nimi kończyło się zwycięstwem jednej z drużyn - jeśli to się powtórzy, zakończy się passa niewygranych przez nie spotkań (oba zespoły w trzech ostatnich meczach zanotowały po dwa remisy i jedną porażkę).

W sezonie 2023/24 Ruch Chorzów tylko raz mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Nadzieją na wygraną może być starcie z Widzewem Łódź, którego Niebiescy pokonali w najwyższej polskiej lidze trzy razy z rzędu. Jeśli nie uda im się zwyciężyć, wciąż będą mieli sporą szansę na zdobycz punktową, ponieważ nie przegrali z tym rywalem dziewięciu z dziesięciu ostatnich meczów. Niezależnie od wyniku piłkarze, debiutującego w tym sezonie trenera w Ekstraklasie, Jana Wosia, nie zmienią swojej pozycji w tabeli, bo do szesnastej Puszczy Niepołomice tracą cztery oczka. Widzew Łódź, wygrywając, mógłby natomiast przeskoczyć cztery drużyny i awansować na dziesiąte miejsce.

WARTO WIEDZIEĆ:

  • W żadnym z 5 ostatnich meczów Widzew Łódź nie stracił więcej niż 1 gola

  • W meczu z Widzewem Ruch Chorzów odniósł swe najwyższe zwycięstwo w Ekstraklasie (13:1 - sezon 1948)

  • Więcej informacji: tutaj