PKO Ekstraklasa

PKO BP Ekstraklasa Blog

Cenne doświadczenie reprezentacji Polski U-17

Autor:IB,
sobota, 18.11.2023

Młodzieżowa reprezentacja Polski zakończyła swój udział na Mistrzostwach Świata do lat 17. Biało-Czerwoni zajęli czwarte miejsce w grupie D.

EKSTRAKLASA.TV

Trzeci raz w historii młodzieżowa reprezentacja Polski wzięła udział w Mistrzostwach Świata do lat 17. Wcześniej Biało-Czerwoni awansowali do tego turnieju jedynie w 1993 roku i 1999 roku. Promocję na pierwszy taki Mundial w XXI wieku uzyskali, zabierając do Indonezji siedmiu zawodników uprawnionych do gry w PKO Bank Polski Ekstraklasie.

Wybrańcy selekcjonera Marcina Włodarskiego trafili do grupy D, aby w inauguracyjnym spotkaniu zmierzyć się z reprezentacją Japonii. Mimo ulewnego deszczu i wymuszonej przerwy w meczu udało się wyłonić zwycięzcę i na nieszczęście Polaków byli nimi rywale z Azji (0:1). Znacznie bardziej dotkliwe porażki Biało-Czerwoni odnotowali w starciach z przedstawicielami Afryki i Ameryki Południowej. Z Senegalem przegrali 1:4 a z Argentyną 0:4. Jedynego gola dla Polski na tym turnieju strzelił Marcel Reguła, występujący w rezerwach KGHM Zagłębia Lubin.

Spośród zawodników uprawnionych do gry w PKO Bank Polski Ekstraklasie komplet możliwych minut spędzili na boisku: Michał Matys i Igor Orlikowski (obaj KGHM Zagłębie Lubin) oraz Krzysztof Kolanko (Górnik Zabrze). Niewiele do kompletu zabrakło zawodnikom z Górnika Zabrze (Dominik Szala - 245 minut) i Śląska Wrocław (Karol Borys - 243 minuty). W każdym meczu, choć w mniejszym wymiarze czasowym, wystąpił Michał Gurgul z Lecha Poznań (140 minut). Debiutu na tym turnieju nie zaliczył rezerwowy bramkarz, Miłosz Piekutowski (Jagiellonia Białystok).

Zawodnicy uprawnieni do gry w PKO Bank Polski Ekstraklasie na Mistrzostwach Świata U-17:

  • Michał Matys - 270 minut

  • Igor Orlikowski - 270 minut

  • Krzysztof Kolanko - 270 minut

  • Dominik Szala - 245 minut

  • Karol Borys - 243 minuty

  • Michał Gurgul - 140 minut

  • Miłosz Piekutowski - 0 minut