PKO Ekstraklasa

PKO BP Ekstraklasa Blog

Ekstraklasa z nominacją w IAB Mixx Awards

Autor:ESA,
środa, 15.11.2023

#NaStadionie, pierwsza kampania wizerunkowa Ekstraklasy, która rozpoczęła Modę Na Kibicowanie, otrzymała nominację do nagrody w prestiżowym konkursie Mixx Awards, organizowanym przez IAB, w kategorii Brand Awareness and Positioning.

EKSTRAKLASA.TV

Zainicjowana przez Ekstraklasę i realizowana wspólnie z klubami uczestniczącymi w rozgrywkach kampania #NaStadionie w nieszablonowy sposób rozpoczęła promocję mody na kibicowanie. Zachęcała do kibicowania, wykorzystując niepiłkarskie argumenty – pokazując mecz jako kompleksowe, wielowymiarowe doświadczenie towarzyskie, zawsze pełne emocji. Była to jednocześnie pierwsza tego typu i o tak dużej skali kampania marketingowa piłkarskich rozgrywek. Późniejszym efektem kampanii jak i działań marketingowych klubów piłkarskich był wzrost frekwencji na stadionach o blisko 23%.

 

- Nasza autorska kampania miała pokazać, że stadion jest fajnym miejscem, na którym można się spotkać ze znajomymi i ciekawie razem spędzić czas. Chcieliśmy otworzyć skierowaną do młodych ludzi komunikację tego co sami już wiemy, czyli jak niesamowitym i energetycznym przeżyciem może być wspólne oglądanie meczu z trybun. Także i to, że na mecz może przyjść każdy, bez względu na płeć, wiek i staż kibicowski, i razem z przyjaciółmi lub znajomymi doświadczyć emocji, jakie daje piłka nożna oglądana na żywo na stadionie. Zobaczyć i usłyszeć nie tylko akcję na boisku, ale też przeżyć to, co dzieje się na trybunach. Te emocje, uczestniczenie w wydarzeniu meczowym z trybun, są dla wielu osób atrakcyjnym przeżyciem. To ogromna satysfakcja, że udało nam się wspólnie obudzić modę na kibicowanie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie osób z Ekstraklasy, a także wszystkich klubów naszej ligi – mówi Marcin Mikucki, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasa SA.

Ekstraklasa z nominacją w IAB Mixx Awards

Kampania miała kilka odsłon. Wiodącym elementem było wideo, do którego Ekstraklasa jako VO [narrator spotu] zaprosiła Oskara z raperskiego duetu PROBL3M. Opowiadał on w spocie o grupie znajomych, która na miejsce swojego spotkania wybrała właśnie stadion i tam przeżywa wspólnie pełną dawkę  sportowych emocji. W kolejnym etapie z inicjatywy ligowej spółki znani influencerzy z kanału hoopdoprzdou zrealizowali serię materiałów ze wszystkich miast klubów Ekstraklasy, w których opowiadali o tym, co warto zobaczyć i przeżyć w drodze na stadion.

 

Za przygotowanie kreacji odpowiedzialna była Agencja GONG, planowaniem mediów zajmował się dom mediowy Media Republic. Do promowania kampanijnej idei wykorzystano całą gamę różnych form dotarcia do odbiorców i szerokie spektrum platform o zasięgu ogólnopolskim i regionalnym.  Ważnym ogniwem była współpraca z klubami uczestniczącymi w rozgrywkach oraz właściwe i spójne zaplanowanie kampanii w mediach, gdzie celem było dotarcie do określonych grup konsumenckich zgodnych ze strategicznym pozycjonowaniem komunikacyjnym Ekstraklasy.

 

Mixx Awards to doroczny konkurs związku branży internetowej IAB. Kampania Ekstraklasy #NaStadionie, promująca modę na kibicowanie, została nominowana w kategorii Brand Awareness and Positioning. Ta nagroda zostanie więc przyznana dla kampanii budującej świadomość marki i jej pozycjonowanie, ze szczególnym uwzględnieniem spójności i synergii prowadzonych działań. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 5 grudnia 2023 r. Jest to druga w historii Ekstraklasy nominacja do nagród. Pierwszą statuetkę ligowa spółka zdobyła w roku 2019za projekt e-sportowy Ekstraklasa Games.