PKO Ekstraklasa

PKO BP Ekstraklasa Blog

Derbowa siódemka Lecha. Najdłuższa passa w lidze

Autor:Wojciech Bajak,
poniedziałek, 18.09.2023

Lech Poznań pokonał 2:0 Wartę Poznań w 8. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy 2023/2024. To już jego siódme zwycięstwo z rzędu nad tym przeciwnikiem w najwyższej lidze. Nikt nie ma tak długiej serii wygranych w rywalizacji dwóch drużyn obecnie występujących na tym szczeblu.

EKSTRAKLASA.TV

W XXI wieku Zieloni jeszcze nie zdobyli punktów z derbowym konkurentem. Passa rozpoczęła się jeszcze we wrześniu 2020 roku, gdy Kolejorz ograł Warciarzy 1:0. Potem dołączył do swojego rejestru jeszcze kolejno triumfy - 2:1, 2:0, 2:1, 1:0, 2:0 i znów w minioną niedzielę 2:0. Razem daje to aż siedem wygranych z rzędu. W tej chwili jest to najdłuższa seria zwycięstw w rywalizacji dwóch drużyn obecnie występujących w PKO Bank Polski Ekstraklasie.

Sześć następujących po sobie meczów z pełną pulą w tym momencie ma Legia Warszawa w starciach z KGHM Zagłębiem Lubin i ŁKS Łódź, a także Jagiellonia Białystok z Ruchem Chorzów. Z kolei Śląsk Wrocław pokonał pięć razy z rzędu ŁKS. Najdłuższą passę bez porażki z jednym z przeciwników ma Legia Warszawa, która w 21 kolejnych meczach ani razu nie przegrała z Widzewem Łódź. Tu na drugim miejscu znajduje się Lech Poznań z dwunastoma potyczkami ze zdobyczą punktową z Ruchem Chorzów.

PKO Ekstraklasa