PKO Ekstraklasa

PKO BP Ekstraklasa Blog

Gwiazdy polskiej piłki na wielkiej Gali Ekstraklasy

Autor:Ekstraklasa,
piątek, 26.05.2023

Najważniejsze postacie polskiego futbolu w połączeniu z najbardziej prestiżowymi nagrodami w polskiej piłce ligowej – to może być tylko Gala Ekstraklasy! Wydarzenie skupiające co roku kibiców PKO Bank Polski Ekstraklasy już w najbliższy poniedziałek – transmisja w telewizji oraz na YouTube!

SPOTKAJMY SIĘ #NASTADIONIE | Ekstraklasa

Uroczyste zakończenie sezonu zgromadzi największe gwiazdy ligi nominowane w poszczególnych kategoriach na najlepszych piłkarzy oraz trenera. Bohaterami uroczystości będą też członkowie drużyny Mistrza Polski – Rakowa Częstochowa, którzy odbiorą trofeum za pierwszy w historii klubu triumf w rozgrywkach. Galę zaszczycą także szefowie klubów, PZPN i Ekstraklasy oraz byłe i obecne gwiazdy polskiej piłki.

SPRAWDŹ NOMINACJE DO NAGRÓD EKSTRAKLASY >>

Wszystko to będzie można zobaczyć na żywo już w najbliższy w poniedziałek o 20:30. Transmisja z tego wydarzenia dostępna będzie zarówno na antenach CANAL+ Sport, jak i TVP Sport oraz na YouTube Ekstraklasy i CANAL+ Sport.

Kluczowym punktem Gali będzie wręczenie nagród  za sezon 2022/23. Otrzymają je najlepsi w kategoriach: Bramkarz, Obrońca, Pomocnik, Napastnik, Trener, Piłkarz, Młodzieżowiec, Numer, Turbokozak oraz Gol. Wśród wręczających statuetki znajdą się m.in. Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, Prezes PZPN Cezary Kulesza, selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego kierujący pracami Zarządu Banku Dariusz Szwed, Prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik, dyrektor redakcji sportowej CANAL+ Michał Kołodziejczyk, pomocniczka Reprezentacji Polski kobiet Weronika Zawistowska i Amp Futbolista Warty Poznań, zdobywca Nagrody FIFA imienia Ferenca Puskasa za Gola Roku Marcin Oleksy.

Galę poprowadzi duet dziennikarzy znanych z anten oficjalnych nadawców ligi – Bartosz Gleń z CANAL+ oraz Jacek Kurowski z TVP. Transmisje poprzedzone będą studiem telewizyjnym startującym w obu kanałach o godzinie 20. W CANAL+ obecni będą Krzysztof Marciniak, Michał Żewłakow, Tomasz Wieszczycki, a reporterami będą Maja Strzelczyk i Remigiusz Kula. Po uroczystości rozstrzygnięcia Gali komentować będą wraz z gośćmi Łukasz Wiśniowski i Jakub Polkowski. W studiu TVP Sport zameldują się natomiast Szymon Borczuch, Patryk Ganiek, Jakub Wawrzyniak i Marcin Żewłakow. Wywiady przeprowadzać będą natomiast Kacper Tomczyk i Jan Sławiński.

PKO Ekstraklasa