PKO Ekstraklasa

PKO BP Ekstraklasa Blog

Widzew i Raków w nowych serialach w CANAL+ online!

Autor:CANAL+,
czwartek, 25.05.2023

Niesamowite emocje, sport od kulis, odprawy meczowe, towarzyszenie ulubionym zespołom w szatni oraz klub piłkarski jako dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo. „WIDZEW. RAZEM TWORZYMY SIŁĘ” oraz „RAKÓW. PIERWSZY WSZYSTKO!” to jedyne w swoim rodzaju sportowe seriale dokumentalne, które otwierają zamknięte zazwyczaj dla kibiców drzwi i pokazują funkcjonowanie drużyn z najbliższej perspektywy. Premiery nowych produkcji już 30 maja oraz 3 czerwca, tylko i wyłącznie w serwisie CANAL+ online.

SPOTKAJMY SIĘ #NASTADIONIE | Ekstraklasa

WIDZEW. RAZEM TWORZYMY SIŁĘ.

- To serial unikatowy tak jak sama historia klubu z serca Łodzi. Twórcy produkcji pokazują widzom kulisy funkcjonowania drużyny piłkarskiej. Kibice będą mogli poczuć bijące z ekranu emocje związane nie tylko z samymi rozgrywkami, ale przede wszystkim pierwszym od ośmiu lat sezonem Widzewa Łódź w Ekstraklasie. Od początku lipca 2022 kamery CANAL+ towarzyszyły piłkarzom nie tylko na murawie, ale także podczas obozów i przygotowań, odpraw w szatni, czy na klubowych korytarzach. Ten serial to inny punkt widzenia piłki nożnej.

Pierwszy raz w historii polskiej telewizji kamery mogły od środka rejestrować funkcjonowanie klubu piłkarskiego przez cały niemal sezon. Otworzyliśmy zamknięte dla widzów drzwi i z bliska pokazaliśmy emocje, adrenalinę szatni oraz trybun czy planowanie strategii transferowej klubu w gabinetach prezesów. Rozciągnięta na cały sezon historia jest naznaczona dramaturgią i zwrotami akcji. Jeśli dodamy  do tego magię Widzewa, klubu legendarnego z ogromną rzeszą fanów, to mamy materiał na trzymający w napięciu hit. Ten serial powinien przyciągnąć nawet tych, którzy piłką interesują się od święta. - powiedział Maciej Klimek, jeden z twórców serialu.


Twórcy: Maciej Klimek, Michał Siejak, Mirosław Rok, Daniel Mazur, Vincent Matuszewski oraz Adrian Duda

Premiera: 30 maja w CANAL+ online.


RAKÓW. PIERWSZY WSZYSTKO!

- Częstochowski klub to świeżo upieczony Mistrz Polski, który w ubiegłych dwóch sezonach wywalczył także Puchar Polski. Raków Częstochowa jest zespołem, który w Ekstraklasie skutecznie przełamuje hegemonię Legii oraz Lecha. W serialu zobaczymy nie tylko to w jaki sposób działa klub, poznamy również życie codzienne trenera Marka Papszuna, sztabu szkoleniowego i piłkarzy w mikrocyklu treningowym oraz meczach mistrzowskich.

W produkcji śledziliśmy ostatnie trzy miesiące pracy Mistrza Polski, które obfitowały w wiele ekscytujących i emocjonalnych chwil. Dla widzów interesujące może być także przyjrzenie się sposobowi pracy Marka Papszuna, jednego z najlepszych, jeśli nie najlepszego polskiego trenera. Towarzyszyliśmy piłkarzom także wtedy, kiedy ogłosił on, że kończy przygodę z klubem, a jego miejsce zajmuje dotychczasowy asystent Dawid Szwarga – jeden z najmłodszych i najciekawszych trenerów „młodego” pokolenia w kraju. Kamery CANAL+ śledziły te momenty i kibice będą mogli zobaczyć, jak wyglądało to „od środka”. W serialu pojawią się także rozmowy m.in. z właścicielem Michałem Świerczewskim oraz piłkarzami. Szczerze zachęcam do śledzenia pięknej historii  klubu z Częstochowy! - powiedział Piotr Glamowski, jeden z twórców serialu.


Twórcy: Piotr Glamowski, Adam Zakrzewski, Krzysztof Marciniak, Marcin Rosłoń, Daniel Żukowski, Mirosław Rok oraz Robert Nałęcz. 

Premiera: 3 czerwca w CANAL+ online


- „WIDZEW. RAZEM TWORZYMY SIŁĘ” oraz „RAKÓW. Pierwszy wszystko!” to kolejne propozycje serialowe, które dla widzów przygotowała redakcja CANAL+ SPORT. Seriale sportowe oraz filmy dokumentalne to ważna pozycja w serwisie streamingowym CANAL+ online. Obie produkcje powstały w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie kibiców poprzednimi propozycjami serialowymi, które prezentują widzom inną perspektywę widowisk i przedłużają sezon sportowych emocji. Już teraz powstają kolejne seriale, a w planach są następne.

Seriale o Widzewie i Rakowie, które produkujemy w sezonie 2022/23, to wyjątkowe propozycje dla fanów piłki nożnej. Jesteśmy z kamerami najbliżej, jak to tylko możliwe, dlatego widz będzie mógł poczuć się niemalże jak trener i piłkarz klubu Ekstraklasy. Podglądanie pracy Marka Papszuna i Janusza Niedźwiedzia oraz ich sztabów szkoleniowych, medycznych i samych zawodników, pozwoli poznać od podszewki codzienność piłkarskiego świata. Pokażemy ponadto konstrukcję klubu sportowego jako przedsiębiorstwa. Odprawy meczowe, nasze słynne "podsłuchy", życie w szatni, niesamowite emocje, twarde charaktery, charyzma i konsekwencja Rakowa w drodze do historycznego mistrzostwa oraz niesamowita energia i fenomen kibicowski Widzewa - najlepsze składniki na dwa serialowe hity sportowe. To po prostu trzeba zobaczyć! Gęsia skórka i ciarki na plecach gwarantowane! - dodał Marcin Rosłoń, koordynator działu piłkarskiego w redakcji sportowej CANAL+ SPORT.

PKO Ekstraklasa