niedziela, 28.04.2024

Słowo klucz: systematyczność. Niedzielni pierwszoplanowi aktorzy grają w przewidywalny sposób, kontynuując swe coraz dłuższe serie.

CANAL PLUS ONLINE

RADOMIAK RADOM - KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN

W czterech ostatnich meczach Radomiaka Radom, Zieloni naprzemiennie przegrywali i wygrywali. Gdy zwyciężali w tym sezonie, zawsze strzelali co najmniej dwa gole - ta sztuka udała im się w czterech z sześciu poprzednich spotkań. Do siatki trafiają zazwyczaj po strzałach głową (jedenaście bramek, najwięcej). Grając w Radomiu, bez znaczenia jest jednak sposób strzelania goli, ani ich ilość. W każdym domowym meczu, w którym Radomiak zdobywał bramkę, zdobywał też punkty.

KGHM Zagłębie Lubin jest równie regularne, ale w niekorzystny dla siebie sposób. Miedziowi przegrali trzy mecze z rzędu i są jedyną drużyną w tym sezonie, która w żadnym meczu w tym sezonie nie strzeliła więcej niż dwóch goli. Obrońcy rywali zorientowali się, gdzie leży najmocniejszy punkt KGHM Zagłębia Lubin. To napastnik, Dawid Kurminowski, który zdobył pięć z siedmiu ostatnich bramek tej drużyny.

WARTO WIEDZIEĆ:

• Joao Peglow - 14 wejść w pole karne w 2 ostatnich meczach w 117 minut gry (śr. Co 8,4 min.)

• Damian Dąbrowski - 51 wejść w pole karne w 5 ostatnich meczach

• Więcej informacji: tutaj

PGE FKS STAL MIELEC - LEGIA WARSZAWA

PGE FKS Stal Mielec na pięć meczów z rzędu bez zwycięstwa, a Legia Warszawa pięć meczów z rzędu bez porażki. Stołeczna drużyna w tym roku musiała uznać wyższość rywala tylko raz (najmniej), ale za to aż sześć razy dzieliła się punktami (najwięcej). Dzisiejsi gospodarze natomiast dobrze czują się w meczach domowych - od siedmiu spotkań na swoim stadionie nie przegrali. Wyjątkowe sukcesy odnoszą też w starciach z warszawiakami, wygrywając z nimi najwięcej swych meczów w Ekstraklasie (dwadzieścia), a także trzy z pięciu poprzednich starć. Od tego sezonu Legia Warszawa ma jednak w swoich talii mocną kartę: Marc Gual w trzech meczach z PGE FKS Stalą Mielec zdobył dwie bramki. Hiszpan w minione 261 minut na ligowych boiskach oddał czternaście strzałów.

• Mateusz Kochalski - najwięcej obronionych strzałów (96)

• Przeciwko Legii Warszawa rywale oddali najmniej strzałów celnych (71)

LECH POZNAŃ - CRACOVIA

Serie Lecha Poznań robią wrażenie. Mikael Ishak strzelał gole w trzech meczach z rzędu, w którym to Kolejorz zawsze zdobywał bramki po 75. minucie. Brązowi medaliści nie przegrali pięciu ostatnich meczów z Cracovią, a w siedemnastu poprzednich starć z tym rywalem na własnym stadionie trafiali do siatki. Łączy to wszystko Kristoffer Velde, który w dwóch meczach z rzędu strzelał gole w starciach z Pasami.

Dwa ostatnie spotkania z udziałem Cracovii kończyły się wynikiem 3:1 (porażka i zwycięstwo). W trzech poprzednich starciach piłkarze Pasów żarówko strzelali jak i tracili gole. W meczu przyjaźni możemy spodziewać się intensywnego początku, bo w pierwszych 25 minutach ostatnich pięciu spotkań Cracovii padały średnio 2 bramki.

• Lech Poznań w 6 ostatnich meczach: 4x 0 straconych goli, 2x 2 stracone gole