Znamy zestaw par na sezon 2013/2014

Mistrz Polski podejmie Widzew, Lech pojedzie do Chorzowa, a Śląsk Wrocław zagra na wyjeździe z Koroną Kielce. Nowy sezon T-Mobile Ekstraklasy rozpocznie się 19 lipca

Do 5 czerwca Kluby Ekstraklasy mogły zgłaszać wnioski dotyczące terminarza na nowy sezon. Wszystkie z nich zostały uwzględnione przez Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA. - Braliśmy pod uwagę między innymi planowane przez operatorów stadionów imprezy zewnętrzne oraz harmonogramy przebudowy obiektów - mówi Marcin Stefański, dyrektor logistyki rozgrywek Ekstraklasy SA.

 

Szczegółowy plan transmisji oraz godzin rozpoczęcia meczów 1. kolejki T-Mobile Ekstraklasy zostanie podany w najbliższym czasie, po ustaleniu go z głównym licencjobiorcą praw do transmisji TV, platformą nc+. Terminy meczów co najmniej pierwszych czterech kolejek sezonu zostaną dostosowane do terminów meczów europejskich pucharów. W tym czasie mecze z udziałem zespołów Lecha Poznań, Śląska Wrocław oraz Piasta Gliwice będą rozgrywane co do zasady w niedzielę, zaś mecze z udziałem Legii Warszawa – w sobotę.

 

Ekstraklasa w nowym kształcie

Przypomnijmy, że w sezonie 2013/2014 w T-ME rozegranych zostanie 296 meczów, czyli o 56 więcej niż do tej pory. Po rozegraniu rundy zasadniczej składającej się z 30 kolejek, zespoły rozegrają po 7 meczów w dwóch, ośmiozespołowych grupach.

 

Sezon 2013/2014 rozpocznie się 19 lipca 2013 roku. Jesienią zostanie rozegranych 21 kolejek, z których ostatnia przypada na datę 14/15 grudnia 2013 roku.

 

W zależności od awansu reprezentacji Polski do finałów Mistrzostw Świata rozgrywki ligowe zostaną zakończone albo 17/18 maja 2014 roku (awans) lub 31 maja/1 czerwca 2014 roku (brak awansu). Ogłoszenie terminarza na rundę wiosenną nastąpi po rozstrzygnięciu tej kwestii. Runda wiosenna rozpocznie się 14 lutego 2014 roku, zaś ostatnia kolejka rundy zasadniczej przypadnie odpowiednio na 5 lub 12 kwietnia 2014 roku.

 

Po zakończeniu rundy zasadniczej nastąpi dwutygodniowa przerwa, która pozwoli klubom na optymalne przygotowanie się organizacyjnie do rundy finałowej. W przypadku braku awansu do MŚ 2014 przerwa w rozgrywkach przypadnie na okres Świąt Wielkanocnych. W przypadku braku awansu do MŚ 2014 – poza przedostatnią kolejką – wiosną nie są planowane żadne terminy rozgrywek w środku tygodnia.

 

Rozgrywki w nowym kształcie pozwolą skrócić przerwę letnią do 45 dni. Dla przypomnienia – przed sezonem 2012/2013 przerwa ta wynosiła ponad 100 dni. Przerwa zimowa w sezonie 2013/2014 wyniesie 60 dni.

 

Terminarz może ulec zmianie w zależności od decyzji właściwych organów licencyjnych PZPN odnośnie klubów, które uzyskały awans do Ekstraklasy.

 

Terminarz rundy zasadniczej T-Mobile Ekstraklasy na sezon 2013/2014
(jako podstawowy podajemy termin sobotni) 

 

1.kolejka - 20 lipca

   

Ruch Chorzów

Lech Poznań

Cracovia

Piast Gliwice

Lechia Gdańsk

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Legia Warszawa

Widzew Łódź

Wisła Kraków

Górnik Zabrze

Korona Kielce

Śląsk Wrocław

Zawisza Bydgoszcz

Jagiellonia Białystok

KGHM Zagłębie Lubin

Pogoń Szczecin

   

2.kolejka - 27 lipca

   

Ruch Chorzów

Lechia Gdańsk

Korona Kielce

Wisła Kraków

Śląsk Wrocław

Jagiellonia Białystok

Pogoń Szczecin

Legia Warszawa

Widzew Łódź

Zawisza Bydgoszcz

Piast Gliwice

KGHM Zagłębie Lubin

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Górnik Zabrze

Lech Poznań

Cracovia

   

3.kolejka - 3 sierpnia

   

Cracovia

Ruch Chorzów

Lechia Gdańsk

Jagiellonia Białystok

Legia Warszawa

Podbeskidzie Bielsko-Biała

KGHM Zagłębie Lubin

Lech Poznań

Górnik Zabrze

Piast Gliwice

Widzew Łódź

Korona Kielce

Zawisza Bydgoszcz

Pogoń Szczecin

Śląsk Wrocław

Wisła Kraków

   

4.kolejka - 10 sierpnia

   

Ruch Chorzów

Legia Warszawa

Lechia Gdańsk

Cracovia

Wisła Kraków

Jagiellonia Białystok

Pogoń Szczecin

Śląsk Wrocław

Widzew Łódź

Górnik Zabrze

Piast Gliwice

Zawisza Bydgoszcz

Podbeskidzie Bielsko-Biała

KGHM Zagłębie Lubin

Lech Poznań

Korona Kielce

   

5.kolejka - 24 sierpnia

   

Legia Warszawa

Lechia Gdańsk

KGHM Zagłębie Lubin

Cracovia

Górnik Zabrze

Ruch Chorzów

Korona Kielce

Piast Gliwice

Zawisza Bydgoszcz

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Śląsk Wrocław

Widzew Łódź

Wisła Kraków

Lech Poznań

Jagiellonia Białystok

Pogoń Szczecin

   

6.kolejka - 31 sierpnia

   

Ruch Chorzów

KGHM Zagłębie Lubin

Cracovia

Legia Warszawa

Lechia Gdańsk

Górnik Zabrze

Pogoń Szczecin

Wisła Kraków

Widzew Łódź

Jagiellonia Białystok

Piast Gliwice

Śląsk Wrocław

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Korona Kielce

Lech Poznań

Zawisza Bydgoszcz

   

7.kolejka - 14 września

   

Górnik Zabrze

KGHM Zagłębie Lubin

Korona Kielce

Legia Warszawa

Zawisza Bydgoszcz

Cracovia

Śląsk Wrocław

Lech Poznań

Wisła Kraków

Piast Gliwice

Jagiellonia Białystok

Ruch Chorzów

Pogoń Szczecin

Lechia Gdańsk

Widzew Łódź

Podbeskidzie Bielsko-Biała

   

8.kolejka - 21 września

   

Ruch Chorzów

Śląsk Wrocław

Cracovia

Wisła Kraków

Lechia Gdańsk

Zawisza Bydgoszcz

Legia Warszawa

Górnik Zabrze

KGHM Zagłębie Lubin

Korona Kielce

Piast Gliwice

Widzew Łódź

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jagiellonia Białystok

Lech Poznań

Pogoń Szczecin

   

9.kolejka - 25 września (środa)

   

Korona Kielce

Górnik Zabrze

Zawisza Bydgoszcz

KGHM Zagłębie Lubin

Śląsk Wrocław

Cracovia

Wisła Kraków

Lechia Gdańsk

Jagiellonia Białystok

Legia Warszawa

Pogoń Szczecin

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Widzew Łódź

Ruch Chorzów

Piast Gliwice

Lech Poznań

   

10.kolejka - 28 września

   

Ruch Chorzów

Wisła Kraków

Cracovia

Pogoń Szczecin

Lechia Gdańsk

Korona Kielce

Legia Warszawa

Śląsk Wrocław

KGHM Zagłębie Lubin

Jagiellonia Białystok

Górnik Zabrze

Zawisza Bydgoszcz

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Piast Gliwice

Lech Poznań

Widzew Łódź

   

11.kolejka - 5 października

   

Zawisza Bydgoszcz

Korona Kielce

Śląsk Wrocław

KGHM Zagłębie Lubin

Wisła Kraków

Legia Warszawa

Jagiellonia Białystok

Cracovia

Pogoń Szczecin

Górnik Zabrze

Widzew Łódź

Lechia Gdańsk

Piast Gliwice

Ruch Chorzów

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Lech Poznań

   

12.kolejka - 19 października

   

Ruch Chorzów

Pogoń Szczecin

Cracovia

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Lechia Gdańsk

Lech Poznań

Legia Warszawa

Piast Gliwice

KGHM Zagłębie Lubin

Widzew Łódź

Górnik Zabrze

Śląsk Wrocław

Korona Kielce

Jagiellonia Białystok

Zawisza Bydgoszcz

Wisła Kraków

   

13.kolejka - 26 października

   

Śląsk Wrocław

Zawisza Bydgoszcz

Wisła Kraków

KGHM Zagłębie Lubin

Jagiellonia Białystok

Górnik Zabrze

Pogoń Szczecin

Korona Kielce

Widzew Łódź

Cracovia

Piast Gliwice

Lechia Gdańsk

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Ruch Chorzów

Lech Poznań

Legia Warszawa

   

14.kolejka - 30 października (środa)

   

KGHM Zagłębie Lubin

Lechia Gdańsk

Górnik Zabrze

Cracovia

Korona Kielce

Ruch Chorzów

Zawisza Bydgoszcz

Legia Warszawa

Śląsk Wrocław

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Wisła Kraków

Widzew Łódź

Jagiellonia Białystok

Lech Poznań

Pogoń Szczecin

Piast Gliwice

   

15.kolejka - 2 listopada

   

Ruch Chorzów

Zawisza Bydgoszcz

Cracovia

Korona Kielce

Lechia Gdańsk

Śląsk Wrocław

Legia Warszawa

KGHM Zagłębie Lubin

Widzew Łódź

Pogoń Szczecin

Piast Gliwice

Jagiellonia Białystok

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Wisła Kraków

Lech Poznań

Górnik Zabrze

   

16. kolejka - 9 listopada

   

Lech Poznań

Ruch Chorzów

Piast Gliwice

Cracovia

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Lechia Gdańsk

Widzew Łódź

Legia Warszawa

Górnik Zabrze

Wisła Kraków

Śląsk Wrocław

Korona Kielce

Jagiellonia Białystok

Zawisza Bydgoszcz

Pogoń Szczecin

KGHM Zagłębie Lubin

   

17. kolejka - 23 listopada

   

Lechia Gdańsk

Ruch Chorzów

Wisła Kraków

Korona Kielce

Jagiellonia Białystok

Śląsk Wrocław

Legia Warszawa

Pogoń Szczecin

Zawisza Bydgoszcz

Widzew Łódź

KGHM Zagłębie Lubin

Piast Gliwice

Górnik Zabrze

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Cracovia

Lech Poznań

   

18. kolejka - 30 listopada

   

Ruch Chorzów

Cracovia

Jagiellonia Białystok

Lechia Gdańsk

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Legia Warszawa

Lech Poznań

KGHM Zagłębie Lubin

Piast Gliwice

Górnik Zabrze

Korona Kielce

Widzew Łódź

Pogoń Szczecin

Zawisza Bydgoszcz

Wisła Kraków

Śląsk Wrocław

   

19. kolejka - 4 grudnia (środa)

   

Legia Warszawa

Ruch Chorzów

Cracovia

Lechia Gdańsk

Jagiellonia Białystok

Wisła Kraków

Śląsk Wrocław

Pogoń Szczecin

Górnik Zabrze

Widzew Łódź

Zawisza Bydgoszcz

Piast Gliwice

KGHM Zagłębie Lubin

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Korona Kielce

Lech Poznań

   

20. kolejka - 7 grudnia

   

Lechia Gdańsk

Legia Warszawa

Cracovia

KGHM Zagłębie Lubin

Ruch Chorzów

Górnik Zabrze

Piast Gliwice

Korona Kielce

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Zawisza Bydgoszcz

Widzew Łódź

Śląsk Wrocław

Lech Poznań

Wisła Kraków

Pogoń Szczecin

Jagiellonia Białystok

   

21. kolejka - 14 grudnia

   

KGHM Zagłębie Lubin

Ruch Chorzów

Legia Warszawa

Cracovia

Górnik Zabrze

Lechia Gdańsk

Wisła Kraków

Pogoń Szczecin

Jagiellonia Białystok

Widzew Łódź

Śląsk Wrocław

Piast Gliwice

Korona Kielce

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Zawisza Bydgoszcz

Lech Poznań

   

22. kolejka - 15 lutego

   

KGHM Zagłębie Lubin

Górnik Zabrze

Legia Warszawa

Korona Kielce

Cracovia

Zawisza Bydgoszcz

Lech Poznań

Śląsk Wrocław

Piast Gliwice

Wisła Kraków

Ruch Chorzów

Jagiellonia Białystok

Lechia Gdańsk

Pogoń Szczecin

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Widzew Łódź

   

23. kolejka - 22 lutego

   

Śląsk Wrocław

Ruch Chorzów

Wisła Kraków

Cracovia

Zawisza Bydgoszcz

Lechia Gdańsk

Górnik Zabrze

Legia Warszawa

Korona Kielce

KGHM Zagłębie Lubin

Widzew Łódź

Piast Gliwice

Jagiellonia Białystok

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Pogoń Szczecin

Lech Poznań

   

24. kolejka - 1 marca

   

Górnik Zabrze

Korona Kielce

KGHM Zagłębie Lubin

Zawisza Bydgoszcz

Cracovia

Śląsk Wrocław

Lechia Gdańsk

Wisła Kraków

Legia Warszawa

Jagiellonia Białystok

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Pogoń Szczecin

Ruch Chorzów

Widzew Łódź

Lech Poznań

Piast Gliwice

   

25. kolejka - 8 marca

   

Wisła Kraków

Ruch Chorzów

Pogoń Szczecin

Cracovia

Korona Kielce

Lechia Gdańsk

Śląsk Wrocław

Legia Warszawa

Jagiellonia Białystok

KGHM Zagłębie Lubin

Zawisza Bydgoszcz

Górnik Zabrze

Piast Gliwice

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Widzew Łódź

Lech Poznań

   

26. kolejka - 15 marca

   

Korona Kielce

Zawisza Bydgoszcz

KGHM Zagłębie Lubin

Śląsk Wrocław

Legia Warszawa

Wisła Kraków

Cracovia

Jagiellonia Białystok

Górnik Zabrze

Pogoń Szczecin

Lechia Gdańsk

Widzew Łódź

Ruch Chorzów

Piast Gliwice

Lech Poznań

Podbeskidzie Bielsko-Biała

   

27. kolejka - 22 marca

   

Pogoń Szczecin

Ruch Chorzów

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Cracovia

Lech Poznań

Lechia Gdańsk

Piast Gliwice

Legia Warszawa

Widzew Łódź

KGHM Zagłębie Lubin

Śląsk Wrocław

Górnik Zabrze

Jagiellonia Białystok

Korona Kielce

Wisła Kraków

Zawisza Bydgoszcz

   

28. kolejka - 26 marca/29 marca

   

Zawisza Bydgoszcz

Śląsk Wrocław

KGHM Zagłębie Lubin

Wisła Kraków

Górnik Zabrze

Jagiellonia Białystok

Korona Kielce

Pogoń Szczecin

Cracovia

Widzew Łódź

Lechia Gdańsk

Piast Gliwice

Ruch Chorzów

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Legia Warszawa

Lech Poznań

   

29. kolejka - 29 marca/5 kwietnia

   

Lechia Gdańsk

KGHM Zagłębie Lubin

Cracovia

Górnik Zabrze

Ruch Chorzów

Korona Kielce

Legia Warszawa

Zawisza Bydgoszcz

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Śląsk Wrocław

Widzew Łódź

Wisła Kraków

Lech Poznań

Jagiellonia Białystok

Piast Gliwice

Pogoń Szczecin

   

30. kolejka - 5 kwietnia/12 kwietnia 

   

Zawisza Bydgoszcz

Ruch Chorzów

Korona Kielce

Cracovia

Śląsk Wrocław

Lechia Gdańsk

KGHM Zagłębie Lubin

Legia Warszawa

Pogoń Szczecin

Widzew Łódź

Jagiellonia Białystok

Piast Gliwice

Wisła Kraków

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Górnik Zabrze

Lech Poznań

  

Terminarz rundy finałowej T-Mobile Ekstraklasy na sezon 2013/2014


Przed rozpoczęciem rundy finałowej znany będzie terminarz poszczególnych meczów, w zależności od miejsca zajętego przez daną drużynę w rundzie zasadniczej.


Grupa A:                                           Grupa B        

31 kolejka: 1-6; 2-5; 3-8; 4-7             31 kolejka: 9-14, 10-13, 11-16, 12-15

32 kolejka: 8-1; 5-4; 6-2; 7-3             32 kolejka: 16-9; 13-12; 14-10; 15-11

33 kolejka: 1-5; 4-8; 2-7; 3-6             33 kolejka: 9-13; 12-16; 10-15; 11-14

34 kolejka: 7-1; 3-5; 8-2; 4-6             34 kolejka: 15-9; 11-13; 16-10; 12-14

35 kolejka: 1-3; 5-7; 2-4; 6-8             35 kolejka: 9-11; 13-15; 10-12; 14-16

36 kolejka: 4-1; 2-3; 6-7; 8-5             36 kolejka: 12-9; 10-11; 14-15; 16-13

37 kolejka: 1-2; 3-4; 5-6; 7-8             37 kolejka: 9-10; 11-12; 13-14; 15-16

 

(Ekstraklasa SA)

Klubowe

więcej