Michniewicz i Przybecki odchodzą

Zarząd Pogoni Szczecin nie przedłuży na następny sezon kontraktu z trenerem Czesławem Michniewiczem. Z klubem rozstaną się też asystenci I szkoleniowca: Marcin Węglewski oraz Kamil Potrykus. Z końcem sezonu 2015/16 z Pogonią Szczecin żegna się również Miłosz Przybecki. Umowa bocznego pomocnika nie zostanie przedłużona. 

Trener Michniewicz zaczął pracę w Szczecinie 9 kwietnia 2015 roku (w sezonie 2014/15). Razem z nim do Pogoni trafił Trener Węglewski. Na ławce trenerskiej Michniewicz zadebiutował wygranym meczem z Jagiellonią Białystok. Dzięki serii dobrych wyników rzutem na taśmę awansował z Pogonią do grupy mistrzowskiej, w której ostatecznie zajął 8. miejsce.

W przerwie między sezonami do sztabu trenerskiego trafił analityk Kamil Potrykus. W sezonie 2015/16 prowadzona przez Michniewicza Pogoń zajęła 3. miejsce w sezonie zasadniczym i awansowała do grupy mistrzowskiej. Drużyna zakończyła sezon na 6. miejscu. Wcześniej, w 1/16 finału, odpadła też z rozgrywek Pucharu Polski.

Szkoleniowiec prowadził szczecińską drużynę w 49 oficjalnych meczach. Wygrał 15 z nich, zremisował 18, a przegrał 16.

Miłosz Przybecki trafił do Pogoni przed rozpoczęciem zakończonego już sezonu. Zagrał w 30 ligowych spotkaniach oraz jednym meczu Pucharu Polski. Raz wystąpił również w III-ligowych rezerwach. W tym czasie zdobył 1 bramkę. W Ekstraklasie spędził na boisku w granatowo-bordowych barwach 943 minuty (średnio 31 na mecz).

Źródło: pogonszczecin.pl
Fot. 400mm.pl